QNB Finansbank ve Adaleyse’dan yeni mobil cüzdan iş birliği

QNB Finansbank ve Adaleyse’dan yeni mobil cüzdan iş birliği

QNBEYOND Süratlendirme Programı’nın ilk yarıyıl mezunlarından finans takip uygulaması Adaleyse, 2018’in haziran ayında QNB Finansbank’dan 200 bin dolar yatırım almıştı. Adaleyse’nın sosyal etraf ile ortak tüketme paylaşımı ve takip uygulaması olarak hizmet verdiğini anımsatalım.  

Adaleyse ile kullanıcılar, ister uygulama içinde oluşturulan gruplarla ister fertsel olarak, tüm kazanç ve giderlerini takip edebiliyor. Uygulama içerisinde yer alan sohbet özelliğiyle tüm konuşmaların tek bir platform üzerinden yapıldığını belirtelim. Bunun yanı gizeme tüketmelerin de aynı sohbet penceresi içinde paylaşılması olası. Adaleyse sosyal paylaşım civarı ise kazanç/gider hakimiyeti, bütçe yönetimi gibi özelikleri de içinde barındırıyor.

Yeni mobil cüzdan işlevi

Uygulamaya QNB Finansbank iş birliği ile mobil cüzdan işlevi ilave edildi. Böylece Adaleyse kullanıcıları artık paylaştıkları tüketmelerin ödemelerini de basitçe hakikatleştirebiliyor. QNB Finansbank cüzdan özelliğine Adaleyse uygulaması üzerinden basitçe ulaşılabiliyor. Bu seyde kullanıcıların ayrı bir uygulama indirmesine gerek kalmıyor.

Cüzdan sahibi Adaleyse kullanıcıları, cüzdanlarına para yükleme, cüzdandaki parayı banka hesabına yatırma, ATM’den para sürükleme ve kendi aralarında fiyatsız para transferi yapma ihtimaline kavuşuyor. 

Bu arada özellikten fadalanmak için banka alıcısı olma gerekliliği bulunmuyor. Mobil cüzdan sayesinde kullanıcılar hem Adaleyse içinde fiyatsız olarak para transferi yapabiliyor hem de esas finansal gereksinimleri için bir mobil cüzdan edinmiş oluyor. 

QNBEYOND Genel Müdür Takviyecisi Derya Düner, QNBEYOND Süratlendirme Programı’nın ilk yarıyıl mezunlarından Adaleyse ile yaptıkları bu iş birliğiyle alakalı çok coşkulu olduklarını aktardı.

Derya Düner, bir hayli süratlendirme programından farklı olarak, QNB Finansbank ve teşebbüsler arasında güçlü bağ kurmayı çok önem verdiklerini ve teşebbüsleri bu ilişkiler sayesinde çok daha ileri taşıyabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Düner söylemesinde şu bilgilere yer verdi;

Hepimiz yaşamımızın farklı zamanlarında grup halinde yapılan tüketmeleri takip etmek için cinsli kasvetler yaşamış, sonunda kimin kime ne borcu kaldı diye kafa patlatmışızdır. Grup halinde gidilen tatiller, konut dostlarının, yurtta oda dostlarının, yeni konut kuranların yaptıkları tüketmeler veya topluca yapılan armağan organizasyonları ve yemekler bu vaziyete hoş misaller. Adaleyse işte bütün de bu noktada imdadımıza koşan pratik bir uygulama. Dostlarla tüm konuşmaların yapılmasını sağlayan bir chat civarı üzerinden, bireyler birbirine para transferi, borçlarının ve kazanç/giderlerinin takibini yapabiliyorlar. Burada bizim için özellikle bedelli olan, QNB Finansbank olarak cüzdan işlevimizi bir fintech teşebbüsü ile birlikte yaşama geçirmemiz oldu. Değişik yandan şu anda ilk olarak Adaleyse içinde kullanıcılara sunduğumuz bu özellik kullanımı gitgide yaygınlaşan mobil cüzdan uygulamalarının Bankamızdaki ilk misali oldu. Projenin Bankadaki sahibi Nakit Yönetimi takımımızla beraber reelleştirdiğimiz bu projeyle, mobil cüzdan hizmetini farklı platformlarda, değişik alıcılarımıza da sunabilme kabiliyetini bankamıza kazandırmış olduk.

Irmak Günayer

Adaleyse Kurucusu Irmak Günayer’ın ise bu yeni iş birliği hakkında söylediklerinde şunlar ön tasarıdaydı:

Adaleyse olarak, uzunca bir vakittir insanların çok esas bir problemi olan ortak yapılan tüketmeleri bölüştürme işini çözmeye aday olarak hizmetimize devam ediyoruz. Yapılan bu ortak tüketmelerin takibini, fertsel bütçe takibi özelliklerimizle birleştirince bunu bütün kapasiteli bir bütçe uygulaması olarak kullanıcının alkışına sunma uğrumuz oluyor.

Ancak verdiğimiz bu hizmet çok alaka görmüş olsa bile, içerisine para transferi ihtimalini koyamayınca ister istemez bir ayağı beceriksiz kalıyordu. Bu kapsamda kendimize bir iş ortağı arıyorduk ki QNBEYOND Süratlendirme Programı sayesinde QNB Finansbank’la fikir alışverişi yapma fırsatımız oldu. Fikirler ve hayaller örtüşünce de böyle hoş bir ortaklık ortaya çıktı.

Bu ortaklıkla birlikte maksadımız, kullanıcılara, eşiyle-arkadaşıyla konuşarak hesap yakalayabileceği ve istediği zaman da 7/24 ve fiyatsız bir biçimde para transfer edebileceği sosyal bir platform sunabilmek olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır