Kapat
R10.Net’in En Büyük Hissedarı Coşkun Çetin’den Yeni Projeler
Teknoloji 87 0

R10.Net’in En Büyük Hissedarı Coşkun Çetin’den Yeni Projeler


R10.Net’e 2013 yılında yapmış olduğu yatırımları büyüterek, 2018 yılı itibari ile en büyük hissedarı olan genç iş adamı Coşkun Çetin, yeni yatırımlara devam ediyor. Başta bilişim sektörü olmak üzere, özellikle cep telefonu uygulamalarına yönelik ağırlık veren Çetin, Avrupa’ya açılarak Türkiye’nin bilişimde ne kadar önemli olduğunu göstermekte kararlı durumda. Megatrhost ve R10.net için inovasyon çalışmalarına hız veren Coşkun Çetin, bunu her yaptığı yenilikte gösteriyor.


Öte yandan henüz açıklanmamış olan bir çok uygulamada da yatırımları olduğu belirlenen Çetin’in, bunlar üzerine de inovasyon yapmayı hedeflediği biliniyor. Türkiye’de bilişimin henüz yeni olduğunu düşünenlere, şiddetle karşı çıkan Çetin, özellikle Avrupa’da bir çok şirketin çözüm ortaklarının Türk şirketleri olduğunu belirtiyor.

Coşkun Çetin ; Türkiye Bilişimin Arka Bahçesi

Avrupa’da bir çok şirket büyüme hedeflerine dünyanın her yerini ulaşmayı yerleştirirken, Türkiye’nin başta heyecanlı yazılımcıları olmak üzere, eğitimlerine bu yönde devam edenlerin, bir çok Avrupa şirketine hizmet verdiğini açıklıyor. Ayrıca beyin göçünün yoğun olmasından dolayı, Hükumetin beyin göçünü engellemek ve gidenlerin ise geri gelmesi için, yaptıkları atılımları da uygun görüyor. Yakın gelecekte, Avrupa şirketinin tamamının işlerini Türkiye pazarının yapacağını açıklayan Coşkun Çetin, bu süreçte hem ucuz fiyatlara host ve hemde R10.net gibi webmasterler arasında alışverişin yoğun olduğu iki şirketin başında olmanın da haklı gururunu yaşıyor.

Coşkun Çetin’in Bilişim Haricindeki Yatırımları

Bilişim sektöründe Megatrhost.com ve R10.net gibi Türkiye’nin en büyük iki şirketinin başında olmasının yanı sıra, özellikle uygulama alanında ki inovasyon çalışmalarının da yakın gelecekte Türkiye’nin en iyisi olacağını açıklıyor. Bunun yanı sıra, otel yaptırarak İzmir’de turizme de açılacağını belirten Çetin, ayrıca beach clup açarak, turistlere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor.

ahmet şahin {ahmet şahin}