Rekabet Kurumu, Google ile ilgili 5 Şubat’ı gösterdi!

Rekabet Kurumu, Google ile ilgili 5 Şubat’ı gösterdi!

Dünya genelinde Google servislerinde son zamanlarda mesele yaşanıyor. Ancak son zamanlarda Google ile Rekabet Müesseseyi arasında yaşanan gerginlikler insanlarda daha fazla paniğe yol açtı. Bunun birliktesi kullanıcılar kesinti sırasında servislere takribî 2 saat erişemedikten sonra erişebildi.

Mevzuyla alakalı Google tarafından söyleme gelmezken Rekabet Müesseseyi internet sitesinde yaptığı söylemede Google’ın 5 Şubat 2020 tarihinde laflı korunma yapacağı belirtildi. Bu tarihe kadar Google ile zamansın nasıl ilerleyeceği de merak mevzusu oldu.

Müessesenin yaptığı fotoğrafı söyleme şu biçimde;

“Google’ın genel arama pazarındaki hâkim vaziyetini makûsa kullanarak çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini güçleştirmek suretiyle 4054 rakamlı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada laflı korunma düzeyine gelindi. Bahse mevzu laflı korunma buluşması, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’da yapılacak.

Buluşmaya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü şahısların, “Rekabet Heyeti Nezdinde Yapılan Laflı Korunma Buluşmaları Hakkında Bildiri” uyarınca, buluşma mevzusu ile alakalı çıkar ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve dokümanları kapsayan arzuhalle 27 Ocak 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Müessesesine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır