Ripple XRP Düşmeye Devam Edecek Mi?

Ripple XRP Düşmeye Devam Edecek Mi?

Türk yatırımcısının en sevdiği kripto paralardan olan Ripple (XRP) bu yıl oldukça negatif ayrışan bir tablo çizmişti. Bitcoin haber ve analizleri oldukça olumlu gözükürken XRP’nin sürekli düşüş göstermesi artık yatırımcının da güven kaybettiğini gösteriyor.
ABD’de devam eden dava süreci, XRP şirketini sürekli devasa miktarlarda satış yapması ve Ripple IPO yaparak XRP tokenları yerine şirket hisseleri üzerine yoğunlaşacağı söylentileri fiyat üzerinde olumsuz baskı yaratıyor. XRP ne kadar diye baktığımızda 0.20 – 0.25 cent arasında gidip gelen bir grafiği var. 1 dolar ve üzeri seviyeden alan yatırımcı için fiyatların tatmin edici olabilmesi için en azından beşe katlaması gerekiyor.
Ripple şirketi son dönemde pek çok kurumsal anlaşma yaparak gücüne güç kataraken hiçbir anlaşmada XRP token’ın kullanılmaması yatırımcıda tepki yaratıyor. Yatırımcı Ripple haberleri fiyatlanmıyor oluşuna tepkili. Firmanın 2020 yılı içerisinde büyük bir banka ile anlaşma açıklayarak tepkileri azaltma yoluna gidebileceği konuşuluyor.
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’nda Ripple’ın halka arzıyla alakalı açıklamalar yapmıştı. 2020 yılı içerisinde birçok Blockchain tabanlı projenin halka arza gideceğini belirten Garlinghouse Ripple için de bu doğal sürecin yaşanacağının sinyalini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır