Samsung’dan Sony’ye iddialı rakip

Samsung’dan Sony’ye iddialı rakip

Samsung, telefon kameralarındaki atılımlarını devam ettiriyor. İşletme, 48MP, 64MP ve 108MP kamera sensörlerinin sonrasında, bir adım geri giderek daha düşük çözünürlüklü bir sensör tanıtmaya hazırlanıyor.

Bilginin geldiği Ice Universe’a göre Samsung, yakında 1/1,3 inç ebadında 50 megapiksellik bir kamera sensörü tanıtacak. Karşılaştırma açısında 108MP ISOCELL Bright HMX’in 1/1,33 inçlik bir sensör olduğunu ve 0.8µm piksel ebadına sahip olduğunu belirtelim. Dolayısıyla beklenen 50MP’lik sensörün pikselleri, azıcık daha büyük olacak. Bu sensör, Sony IMX700‘ye rakip olabilir.

Piksel ebadı daha büyük olan imaj sensörleri, daha yüksek ışık duyarlılığı, dolayısıyla daha iyi düşük aydınlatma performansı sunabiliyorlar. Bu cins sensörler, düşük aydınlatılmış alanlarda çekilen videolarda da daha aydınlık görüntüler sunuyor. Yeni sensörü hangi telefonların kullanacağı ise henüz öğrenilmiyor.

Bu arada tanıtımı yakın olmasa da, Samsung’un 150MP’lik, 250MP’lik ve 600MP’lik sensörler üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır