Sony’den radikal karar

Sony’den radikal karar

Kârlılık oranını artırmak için yeni adımlar atmaya hazırlanan Sony’nin yeni taktiği belirli oldu

Geçen sene bir grup siber korsan tarafıından hack’lenen Sony Pictures’tan elde edilen bazı özel yazışmalar sayesinde Sony’nin müzik ünitesini satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu satışı asıllaştırmayan firma, yeni bir strateji çizmiş vaziyette.

2012’de misyona gelen ve ilk iş olarak şahsi bilgisayar kısmı Vaio’u satan CEO Kazuo Hirai, işletmenin bazı departmanlarının Sony’nin sahip olacağı iştiraklere devretmeye hazırlanıyor.

Karlılık oranını artırmak için radikal kararlar alan CEO Kazuo Hirai dün işletmenin yatırımcılarına yaptığı konnuşmada Sony’nin Video ve Ses kısımlarında işletmenin kontrolünde olacak bir ortaklığa gidileceğini duyurdu.

İşletmenin mali yablosu araştırıldığında en çok PlayStation reyin konsolu ve iPhone’lar için üretilen mataryellerden kar edildiği görülüyor. İşletmenin değişik mahsullerinin karlılık oranı ise çok parlak değil.

Hirai ise bu vaziyeti değiştirmek için yeni bir yapılanmaya gidildiğinin altını çiziyor. Firma bu emel yönünde aralarında reyin, tv ve uslu telefon olan  üç ana iş kollarına ağırlık verecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır