Steam’de Her Maliyet Aralığından En İyi Reyin Teklifleri

Steam’de Her Maliyet Aralığından En İyi Reyin Teklifleri

Bir Haylimizin hâlâ konutlarında olduğu bu yaz yarıyılında, natürel olarak oldukça fazla reyin arayışına girebiliyoruz. Fakat iş reyin satın almaya geldiğinde bir haylimiz için bütçe ehemmiyetli bir mevzu hâline geliyor. Reyin teklifleri arayan oyunculara bu içeriğimizde her maliyet aralığından Steam oyunlarını inceliyoruz.

Oyunları maliyet aralıklarına göre beş değişik kategoriye ayırdığımız bu listemizde, yeni çıkmış PC oyunlarına, online oyunlara veya birkaç yıl evvel çıkmasına karşın hem hikâyesel hem de görsel olarak günümüz oyunları ile yarışan, fiyatlı ve fiyatsız oyunlara yer veriyoruz. Gelin bu oyunların ayrıntılarına ve her maliyetten reyin teklifleri listemize hep birlikte yakından bakalım. Bütçenizi seçin ve başlayın…

Her maliyetten Steam reyin teklifleri:

200 TL ve üstü oyunlar: Death Stranding: 399 TL Red Dead Redemption 2: 299 TL Assassin’s Creed: Odyssey: 269 TL Cyberpunk 2077: 249 TL Resident Evil 2: 219 TL 100-200 TL arası oyunlar: Devil May Cry 5: 179 TL No Man’s Sky: 150 TL Mount & Blade II: Bannerlord: 149,99 TL Dark Souls Remastered: 119 TL Dishonored 2: 114,99 TL 50-100 TL arası oyunlar: Half-Life: Alyx: 92 TL Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege: 89 TL Heavy Rain: 70 TL Dying Light: 59,99 TL The Witcher 3: Wild Hunt: 59,99 TL The Evil Within: 57,99 TL 50 TL altı oyunlar: Kingdom: Come Deliverance: 50 TL The Wolf Among Akıl: 39 TL Outlast: 32 TL Mount & Blade: Warband: 29,99 TL L.A. Noire: 24 TL Fiyatsız oyunlar: Warframe Dota 2 Path of Exile Star Wars: The Old Republic Destiny 2

Death Stranding

Geliştirici: Kojima Productions Ebat: 80 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 399 TL

Şanlı reyin geliştiricisi Hideo Kojima’nın son başyapıtı olan Death Stranding, her ne kadar çoğu kesim tarafından kargoculuk simülatörü olarak adlandırılsa da oynanıştan çok hikâyeye odaklanan Kojima, oyunculara uzun saatler süresince başında oturabilecekleri film tadında bir reyin sunuyor. PC platformuna Steam üzerinden yeni gelen Death Stranding, soluk kesici hikâyesinin yanı gizeme görülmedik grafikleri de birliktesi getiriyor.

Red Dead Redemption 2

Geliştirici: Rockstar Games Ebat: 150 GB Puan: 7/10 Maliyeti: 299 TL

İlk oyunun ardından hepimizin uzun seneler beklediği, geçtiğimiz yılın en iyi oyunu mükâfatını kıl hisseyi kaçıran Red Dead Redemption 2 hakkında ne desek az. Devasa ve hakikatçi sarih dünyası, göz dolduran hikâyesi, ve devrimsel oynanışı ile RDR2, tüm oyuncuların hoşlanıp sevmeme mevzusunda neredeyse hemfikir olduğu ender oyunlardan biri.

Assassin’s Creed: Odyssey

Geliştirici: Ubisoft Ebat: 46 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 269 TL

Oldukça uzun soluklu olan ve adete bir haylimizle birlikte gelişen reyin tezsi Assassin’s Creed’in son oyunu Assassin’s Creed: Odyssey, 200 liranın üzerindeki maliyetini sonuna kadar hak eden oyunlardan. Oldukça uzun oynama saatleri sunan ve devasa bir hikâyeye sahip olan bu oyunda çok hoşlandığınız serinin tadını, Antik Yunan atmosferinde ve günümüz sistemlerinin her türlü avantajlarından faydalanan grafiklerle oynayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077

Geliştirici: CD PROJEKT RED Maliyeti: 249 TL

Çıkmasına henüz birkaç ay olmasına karşın listeye dâhil etmeden yapamadığız bir reyin olan Cyberpunk 2077, belki de son birkaç senenin en çok konuşulan oyunlarından birisi. CD PROJEKT RED’in The Witcher oyunlarıyla tuttuğu galibiyeti birkaç adım öteye taşıyan, ayrıntılı oynanışı, uçsuz bucaksız özelleştirmeleri ve sarih dünyasıyla göz dolduran Cyberpunk 2077, daha çıkmadan senenin en iyi oyunu olmaya aday.

Resident Evil 2

Geliştirici: CAPCOM Ebat: 26 GB Puan: 10/10 Maliyeti: 219 TL

Neredeyse hepimizin gençliğinin ve çocukluğunun efsane reyin tezsi olan Resident Evil’ın ikinci oyununun “remaster” versiyonu, yenilenen muazzam grafikleriyle, oynanışıyla ve bayağı hikâyesiyle hepimizin gönlünü çalmıştı. Harikulade bir yaşamda kalma ve fobi tecrübeyi sunan Resident Evil 2, son yarıyıllarda CAPCOM’un yaptığı en iyi işlerden biri olarak nitelendiriliyor.

Devil May Cry 5

Geliştirici: CAPCOM Ebat: 35 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 179 TL

Oldukça uzun soluklu bir başka CAPCOM tezsi olan Devil May Cry, konsollarda başlayan yolculuğunda PC’leri de ilgisizlik etmedi. Resident Evil yine üretimleriyle grafik mevzusunda çağ sıçradığını ispatlayan CAPCOM, bu grafik ayrıntılarını Devil May Cry 5 üzerinde de gösteriyor. Serinin bayağı hack and slash oynanış şekline sadık kalan bu reyin hikâye güzergahında öbür oyunlara kıyasla daha tatmin edici olarak karşımıza çıkıyor.

No Man’s Sky

Geliştirici: Hello Games Ebat: 10 GB Puan: 6/10 Maliyeti: 150 TL

Yapacaklarımızın asla bitmediği bir reyin göstermemiz istense bir haylimizin usuna ilk olarak No Man’s Sky kazanç. İlk başlarda yaşanan geçimlilik meseleleriyle boğuşan No Man’s Sky, bugün itibariyle tüm vadettiklerini yerine getirebilen uçsuz bucaksız bir reyin olarak karşımıza çıkıyor. Sarih dünyasında 18 kentilyondan fazla seyyare bulunan bu oyunda 100 binden fazla yapabileceğiniz uzay gemisi ve hayvanlar bulunuyor ve reyin haritasının tamamen keşfedilmesinin milyarlarca sene alacağı konuşuluyor. No Man’s Sky bu bağlamda reyin teklifleri listemizin en geniş çaplı haritaya sahip olan oyunu oluyor.

Mount & Blade II: Bannerlord

Geliştirici: TaleWorlds Entertainment Ebat: 60 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 149,99 TL

Ülkemizde reyin oynayıp da Mount & Blade’i dinlememiş olan yoktur. 2005 senesinde çıkan ve efsane olan Warband’in ardından 15 sene beklediğimiz ikinci reyin Mount & Blade II: Bannerlord, beklediğimiz vakte dokundu diyebiliriz. İlk oyunun grafiklerini, hikâye anlatışını ve oynanışını birden fazla adımda ileri taşıyan ülkemizin reyin dünyasındaki en büyük temsilcilerinden olan TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen Bannerlord, piyasada bulunan en iyi orta çağ rol yapma ve aksiyon oyunlarından biri olarak adlandırılıyor.

Dark Souls Remastered

Geliştirici: QLOC Ebat: 8 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 119 TL

Güçlüğüyle ve eşsiz oynanışıyla nam salan ve ardından çıkan oyunların Souls eşi biçiminde adlandırılmasına neden olacak kadar öbür oyunlara esin veren Dark Souls serisinin fotoğrafı ilk oyunu “remastered” versiyonuyla Steam’de yer alıyor. İlk oyunun yıpranmasıyla birlikte daha iyi grafikler sunan bu oyunda, ebedî rakamda can verip ve dirilip, güçlükleriyle kanser eden kısımları geçmeye çalışmanın tadına varabilirsiniz.

Dishonored 2

Geliştirici: Arkane Studios Ebat: 60 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 114,99 TL

İlk çıkış tarihi olan 2016 senesinde, senenin en iyi oyunu mükâfatı dâhil 100’şöhret üzerinde mükâfat toplayan ve neredeyse tüm eleştirmenlerden bütün puan alan Dishonored 2, uçup kaçıp, akla gelmeyecek yollardan saklı bir biçimde düşmanlarınızı öldürebileceğiniz bir rol yapma oyunu. Oldukça geniş kombo mekanikleri ve sarih dünya etkileşimiyle oyuncuların alkışını Dishonored 2, oynamaktan bırakamayacağınız bir reyin.

Half-Life: Alyx

Geliştirici: Valve Puan: 10/10 Maliyeti: 92 TL

Bu yıl çıkan ve piyasaya bomba gibi düşen ve reyin teklifleri listemizin tek tamamen VR oyunu olan Half-Life: Alyx, artık Half-Life serisinden ümidini kesmiş bir hayli hayranının VR satın almasına yol açan bir reyin. Orijinal serinin hikâyesini devam ettiren ve ilk reyin ile ikinci reyin arasında geçen Half-Life: Alyx’te serinin tanınmış uzaylı ırkına karşı daha hakikatçi bir biçimde savaşıyorsunuz. VR reyin dünyasında da devrim kalitesinde olan Alyx, eleştirmenlerden ve oyunculardan oldukça yüksek puanlar alıyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Geliştirici: Ubisoft Montreal Ebat: 61 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 89 TL

Uzun solukla Rainbow Six serisinin en yakalanan oyunu olan, çıktığı sene en iyi reyin mükâfatını kazanan ve CS:GO’dan sonra dünyanın en çok oynanan stratejisel savaş oyunu olan Rainbow Six: Siege, eşsiz mekanikleri, oynanışı ve haritaları ile gerçekten bunalması oldukça güç bir reyin. Rekabetçi arenası bir hâyli şanlı olan bu oyunu satın aldığınızda uzun saatler süresince başında oturmaya hazır olun.

Heavy Rain

Geliştirici: Quantic Dream Ebat: 35 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 70 TL

2010 senesinde çıkmasına karşın hâlâ günümüzde grafikleriyle göz dolduran Heavy Rain, eşsiz hikâyesiyle ve bu hikâyeyi anlatışıyla sizi ilk dakikalardan içine sürükleyebilecek bir reyin. İlk çıktığında reyin dünyasında bir devrim yaratan, interaktif drama ve aksiyon oyunu olan Heavy Rain; ardından çıkan Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human ve Until Dawn gibi büyük zafer tutan bir hayli AAA oyuna da esin olmuştur. Heavy Rain’in reyin teklifleri listemizin en duygusal oyunu olduğunu da belirtmekte fayda var.

Dying Light

Geliştirici: Techland Ebat: 40 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 59,99 TL

Şayet zombi ve kıyamet sonrası dünyaya sahip olan oyunları hoşlanıyorsanız, Dying Light listenizin en başında bulunması gereken bir reyin. Zombi temasını FPS ve yakın dövüşle harmanlayan ve Mirror’s Edge oyununun parkur temasını kıyamet sonrası dünyayla birleştiren Dying Light, interaktif sarih dünyası ve oyuncuları içine sürükleyen hikâyesiyle de göz dolduran bir üretim.

The Witcher 3: Wild Hunt

Geliştirici: CD PROJEKT RED Ebat: 35 GB Puan: 10/10 Maliyeti: 59,99 TL

Sarih dünya rol yapma oyunlarını saymamız istense bir haylimizin listenin en başına koyacağı The Witcher 3: Wild Hunt, hepimizin bildiği, hoşlandığı ve hayran kaldığı bir reyin. Çıktığı sene Gamespot ve IGN gibi reyin tenkit etme platformlarından bütün puan alan ve çıkışının üzerinden 5 sene geçmesine karşın hâlâ grafikleriyle sistemleri zorlayan The Witcher 3, reyin dünyasının basit basit unutamayacağı efsane bir üretim.

The Evil Within

Geliştirici: Tango Gameworks Ebat: 50 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 57,99 TL

Resident Evil geliştirici takımından adların elinden çıkan ve Japon fobi teması aşıklarının bırakamadığı reyin olan The Evil Within, karanlık atmosfere sahip mekanlarda, fobi dolu uzun saatler geçirebileceğiniz ve temposunu hiç kaybetmeyen efsane oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Deforme olmuş us almaz mahlukatlarıyla ve zekice yaratılmış hikâyesiyle The Evil Within, korkmanıza karşın uzun saatler başından kalkamayacağınız bir reyin.

Kingdom: Come Deliverance

Geliştirici: Warhorse Studios Ebat: 70 GB Puan: 7/10 Maliyeti: 50 TL

Reyin teklifleri listemizin bir öbür orta çağ rol yapma ve fantezi oyunu olan Kingdom: Come Deliverance, Kutsal Roma topraklarında kılıcınızı ve zırhınızı kuşanıp epopesi serüvenlere atılabileceğiniz, hikâye odaklı ve uzun soluklu bir rol yapma oyunu. Oldukça hakikatçi savaş mekaniklerine sahip olan bu oyunda, hikâyeye kendinizi kaptırıp konutta kılıç kuşanarak Diriliş: Ertuğrul sahneleri sürüklemeniz mümkün.

The Wolf Among Akıl

Geliştirici: LCG Entertainment Ebat: 2 GB Puan: 10/10 Maliyeti: 39 TL

2012 senesinde senenin oyunu mükâfatını almış olan The Walking Dead geliştiricilerinin çıkarmış olduğu bir başka interaktif hikâye oyunu olan The Wolf Among Akıl, günümüzde hâlâ çok fazla alkış toplayan bir hikâyeye dayalı reyin olarak karşımıza çıkıyor. Bir kadının cinayetini inceleyen Bigby Wolf adlı dedektifin hikâyesini hakimiyet ettiğimiz bu oyunda, sürprizlerle karşılaşmaya hazır olun.

Outlast

Geliştirici: Red Barrels Ebat: 5 GB Puan: 1010 Maliyeti: 32 TL

Şayet bir fobi filmi hayranıysanız ve artık “hiçbir şey beni korkutamıyor” diyorsanız Outlast bütün size göre bir reyin. Issız ve karanlık bir us sağlık kurumunda geçen hikâyede, bazı sırları sarihe çıkartmak için bir tahlilci gazeteciyi oynadığımız bu oyunda, karşımıza çıkan mahlukatları öldüremiyor yaradılışız oyuna apayrı bir coşku katıyor ve fobi dolu dakikalar yaşamamıza neden oluyor.

Mount & Blade: Warband

Geliştirici: TaleWorlds Entertainment Ebat: 100 MB Puan: 10/10 Maliyeti: 29,99 TL

Şayet Mount & Blade serisiyle Bannerlord aracılığıyla tanıştıysanız ve sisteminiz Bannerlord oynamaya yetmiyorsa Mount & Blade: Warband, çıkışının üzerinden geçen bunca seneye karşın hâlâ oyuncuları uzun saatler başında oturtan, bağımlılık yapan bir orta çağ rol yapma oyunu. Bannerlord’un sahip olduğu mekaniklerin bir haylisinin esas hâline sahip olan bu oyunda, kendi kraliyetinizi kurup öbür kraliyetleri mağlubiyete uğratabilirsiniz.

L.A. Noire

Geliştirici: Team Bondi, Rockstar Leeds Ebat: 16 GB Puan: 9/10 Maliyeti: 24 TL

Dedektif dizilerini izlerken ben şimdiye bu vakayı çözmüştüm diyorsanız, L.A. Noire bütün size göre bir reyin. 1940’ların Los Angeles’ında bir cinayet masası dedektifini canlandırdığımız bu oyunda, 1940’lı senelerde Los Angeles’ta işlenen bir dizi cinayeti çözmeye ve katilleri tutmaya çalışıyoruz. Hikâye doğrultusundan oldukça zengin olan L.A. Noire, aksiyon doğrultusundan da pek geri kalmıyor.

Warframe

Geliştirici: Digital Extremes Ebat: 35 GB, Puan: 9/10 Maliyeti: Fiyatsız

Oldukça hoş ve alaka çekici bir bilim kurgu dünyasına ve grafiklere sahip olan Warframe, son birkaç yıldır PC piyasasında bulunuyor. Özellikle Yardımıyla da ülkemizde dikkat sürükleyen bu reyin, hoş bir oynanışa sahip olmasına karşın oyuncu rakamı kısmında istediği galibiyeti tutamıyor. TPS cinsinde olan ve ekibinizle uzaylı mahlukatları avladığınız bu oyunda tek başına oynayabileceğiniz, oldukça tatmin edici tasarımlara sahip kısımlar da bulunuyor.

Dota 2

Geliştirici: Valve Ebat: 15 GB Puan: 9/10 Maliyeti: Fiyatsız

League of Legends yokken Dota vardı diyenleri dinlemekten bunaldıysanız, MOBA oyunlarının atası olan Dota’nın yenilenmiş ve grafiksel açıdan geliştirilmiş versiyonu Dota 2’ye bir göz atmanızda fayda var. Lol safhanın esin aldığı bir hayli şahsiyeti, harita dokusunu ve oynanış mekaniğini görebileceğiniz Dota 2’nin genel olarak LoL’den apayrı bir tecrübe sunduğunu da belirtmekte fayda var.

Path of Exile

Geliştirici: Grinding Gear Games Ebat: 32 GB Puan: 9/10 Maliyeti: Fiyatsız

2013 senesinde BAFTA Reyin Mükâfatleri’nin sahibi olan ve oldukça yüksek metacritic puanına sahip olan ve en iyi rol yapma oyunlarından biri olarak nitelendirilen Path of Exile oyunculara; Diablo vari atmosfere sahip mekanlar, neşeli bir oynanış ve hudutsuz şahsiyet özelleştirmeleri sunuyor. Özellikle farm yapma mahlukat öldürme ve loot mahlukatlardan eşya toplama üzerine dayalı bir reyin olan Path of Exile, 2013 senesinde çıkmış olmasına karşın hem grafiksel hem de oynanış güzergahında aralıksız aktüellemelerle günümüz niteliğini tutmayı muvaffak oluyor.

Star Wars: The Old Republic

Geliştirici: BioWare Ebat: 50 GB Puan: 9/10 Maliyeti: Fiyatsız

Günümüzde fiyatsız olarak oynanabilen en büyük ve en iyi MMORPG oyunlarından biri olan Star Wars: The Old Republic’in hikâyesi, orijinal film serisinin başlangıcından 3.000 sene evvel geçiyor. Çok uzak galaksilerde Jedi, Sith, Mükâfat Avcısı ve bir hayli daha değişik role bürünebileceğiniz The Old Republic, ister Star Wars hayranı olun ister olmayın, uzun süreler geçirebileceğiniz neşeli bir reyin.

Destiny 2

Geliştirici: Bungie Ebat: 105 GB Puan: 9/10 Maliyeti: Fiyatsız

Sürekli aktüellenen dünyası ve faallikleri ile oyuncuların bırakamadıkları bir reyin olan Destiny 2, başında uzun saatler geçirebileceğiniz oldukça neşeli ve alakalı çekici bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Nitelikli grafikleri, interaktif kavga et sistemi, kendine has oynanışı ve ayrıntılı hikâyesiyle öbür FPS oyunlardan sıyrılan Destiny 2’yi henüz sınamadıysanız, zaman kaybetmeden sınamanızı nasihat ediyoruz.

Steam üzerinde her maliyet aralığından reyin teklifleri yaptığımız listemizin sonuna geldik. Tabi ki Steam’de bulunan ve bahsedilmeye bedel suratlarca reyin bulunuyor. Fakat bu oyunların hepsini bir listeye sığdırmamız olanaksız olduğu için hoşlanılan ve genel olarak eleştirmenlerin gözüne girmiş oyunları sizler için inceledik. Sizler bu oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce başka hangi oyunlar bu listede yer alabilirdi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır