Steam’den ilginç bir yenilik

Steam’den ilginç bir yenilik

Valve’ın reyin platformu Steam, artık kütüphanenizdeki oyunları araştırıp size oynamanız gereken sonraki oyunu öneri edecek. Steam, emin bir oyuna eş oyunları listelemek gibi bir işlev sunsa da, yeni Play Next Türkçedeki tercümesi yanılgılı gibi görünse de “Sonrakini Oyna” işlevi oynayacağınız sonraki oyunları tanımlamaya odaklanıyor.

Şu ana kadar Steam Labs içerisinde deneysel olarak bulunan Play Next, Steam’in final versiyon istemcisine erişti. Başka Bir Deyişle bir sonraki aktüellemeyi aldığınızda, önerilen oyunları Play Next kısmında göreceksiniz. Elbette Steam’in dediklerine uymak zorunda değilsiniz, ancak Valve işlevle alakalı aldığı pozitif tepkiler neticesinde onu Steam’e ekleme kararı almış gibi görünüyor.

Kullanıcılar genellikle nasihatlerin isabetli olduğunu söylüyorlar, ancak herkesin tecrübeyi aynı olmayabilir. Öneriler arasında evvelden satın aldığınız oyunlar bulunabildiği gibi, satın almadığınız oyunlar da görünüyor. Şayet bir oyunun birden fazla kopyası varsa, algoritma bunu ayırt edemiyor ve aynı oyunu tekerrür önerebiliyor.

Yenilik, oynayacak reyin arayan ancak karar veremeyen veya görüşü olmayanlar için genel olarak yararlı olacak gibi görünüyor. Ancak Steam’in suni zekâsını reyin sevincinize karıştırmak istemiyorsanız, Play Next “rafını” kaldırmanız veya görmezden gelmeniz yeterli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır