Suni akıl dayanaklı evrak operasyona platformu PandaDoc, 15 milyon dolar yatırım aldı

Suni akıl dayanaklı evrak operasyona platformu PandaDoc, 15 milyon dolar yatırım aldı

Covid-19’un tüm dünyaya dağılması ile yaşamımızın bir hayli alanında farklılıklar yaşandı. Bunlardan en ehemmiyetlisi belki de uzaktan çalışmaların çoğalması ve yavaş yavaş kalıcı hale dönüşmeye başlaması. Bazı iş grupları için bu büyük bir güçlük olsa da uzaktan çalışmayı avantaja dönüştüren alanlar ve teşebbüsler de mevcut. PandaDoc‘un da uzaktan çalışmaların çoğaldığı bu yarıyılda kâr sağlayan teşebbüslerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Mayıs ayında başlayan B İvedisi yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım alan PandaDoc, şimdi de tura ek olarak bir kere daha 15 milyon dolar yatırım aldı ve B İvedisi’ni toplamda 30 milyon dolara eriştirdi. Son yatırımda, varolan yatırımcılar M12, EBRD Ventures ve David Sipes’ın yanı gizeme yeni olarak OnePeak Capital ve Savano Capital’ın adlarını görüyoruz.

Yapılan bir araştırmaya göre firmalar, tek bir dokümanı dosyalamak ve gizlemek için vasati 20 dolar tüketiyor ve işletmelerin yalnızca yüzde 18’i tüm belgeleme operasyonlarını kağıtsız olarak asıllaştırıyor. PandaDoc, öneriler ve kontratlar oluşturma, onaylama ve elektronik olarak imza atma harekâtını otomatikleştiriyor. Takımlar, tek bir platformdan etkileşimli önerilerle satış evrakları oluşturabiliyor; masaüstü ve mobil makineler için otomatik imza toplayabiliyor. Firmanın çözümü, 450’nin üzerinde özelleştirilebilir şablon, yine çizgi oluşturma, versiyon izleme, açıklama ve öneri oluşturma ile dahili ve harici analizlere imkân tanıyor.

Teşebbüsün aralarında Drift, Hilton, Konica Minolta, Tata Steel, Bonusly, TomTom ve SGS‘in de bulunduğu 20 binden fazla müessesesel alıcısı var. PandaDoc, yazıcı, bilgisayar gibi taşıtların kapanma zamanını yüzde 30; evrak oluşturmayı ise yüzde 65 oranında eksilttiğini söylüyor. 

PandaDoc, yakın zamandaki alıcı gelişmesini uzaktan çalışmaya geçişlerle ilişkilendiriyor. Çünkü PandaDoc, mart ayından bu yana, hudutsuz rakamda evrak ve alıcıyı destekleyen fiyatsız elektronik imza çözümüne 50 binden fazla kullanıcı ilave etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır