Tomb Raider 2 Geliyor: Vizyon Tarihi, Oyuncuları ve Hikâyesi

Tomb Raider 2 Geliyor: Vizyon Tarihi, Oyuncuları ve Hikâyesi

Tomb Raider, reyin dünyasında herkesin bildiği ve bir yarıyıl bulmaca ve parkur oyunlarına esin kaynağı olan bir reyin. 1996 yılında uzun yolculuğuna başlayan bu seri onlarca reyin ve birden fazla filmle sinema dünyasında da boy gösterdi.

Hepimizin bilindik olduğu, Angelina Jolie’nin başrollerinde oynadığı Lara Croft: Tomb Raider 2001 filmiyle sinema dünyasına atılan Tomb Raider çabuksu, 2018 senesinde yeni oyuncular ve Lara Croft’un orijinlerini anlatan hikâyesiyle sinemalarda yerini aldı. Bugünlerde ise Tomb Raider 2 hakkında haberler gelmeye başladı. Tomb Raider 2 olarak IMDB sayfası da açılan filmin ayrıntılarına ve öğrenilen hikâyesine gelin yakından bakalım.

İlk film Tomb Raider’da 2018 neler olmuştu? Spoiler

tomb raider 2

Angelina Jolie’li 2001 Lara Croft serisinin aksine bu filmde, Lara Croft’un babasını ilk kaybettiği senelere ve henüz çok genç olduğu zamanlara dönüyoruz. Babasının bir gün döneceğine inanıp servetin başına geçmeyi yalanlayan genç Lara, bulduğu bulmaca neticeyi babasına ne olduğunu bilmek ismine Japonya’ya gidiyordu.

Saklı bir adada bir Japon efsanesinde yer alan kraliçe Himiko’nun sırrını çözmek için Yamatai adasına giden babasının izini bulmak için aynı yere seyahat eden Lara Croft, kendini aynı kabri arayan Trinity adlı bir teşkilatın kucağında buluyordu. Adada babasının can vermediğini de keşfeden Lara, adadaki grubun başında bulunan Vogel’i öldürerek dünyayı Himito’nun sahip olduğu ölümcül virüsten kurtarıyordu.

Babasının vefatı ardından Londra’ya dönen Lara, serveti ve işletmenin idaresini kabul ettiğinde, Trinity’yi idareyen işletmenin reelinde babasının firmayı olduğunu biliyordu. İşletmenin avukatı Ana Miller’ın da her şeyin başında olduğu ortaya çıkıyordu.

Tomb Raider 2’de rejisör ve senaryocu farklılığına gidiliyor:

tomb raider 2

İlk filmin üzerinden henüz çok bir zaman geçmemesine karşın Tomb Raider 2 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. İlk film, hadiselerin devam edeceğini gösteren bir biçimde sonlanmıştı. Buna karşın üretimcilerden ve stüdyodan günümüze dek devam filmi hakkında bir ses çıkmamıştı.

Vizyonda müzakereli bir galibiyet elde eden ilk film, vasati bir Tomb Raider filmi olarak nitelendiriliyordu. Bu sebeple ikinci filmin çıkıp çıkamayacağı mevzusunda kimse emin değildi. Fakat Tomb Raider 2 olarak IMDB sayfasının ortaya çıkmasının ardından Warner Bros.’un rejisör koltuğunu bir başka adı devrettiği bilindi.

Filmin IMDB sayfasına göre Tomb Raider 2 filminin rejisörü ilk filmi idareyen Roar Uthaug yerine, Kill List ve High Rise gibi filmleriyle namlı olan Ben Weathley olacak. Ayrıca senaryocu doğrultusundan da farklılığa gidilen filmin senaryo kısmında ilk filmden değişik adlar bulunuyor.

Tomb Raider 2’de hangi oyuncular yer alacak?

tomb raider 2

Bir Haylimizin ilk filmi sevme nedeni olan ve Lara Croft’a yaşam veren başrol Alicia Vikander, ikinci filmde de aynı role geri dönüyor. İlk filmin bitiş noktasından sonraki hadiseleri işleyecek olan ikinci filmde Kristin Scott Thomas’ın Ana Miller olarak geri döneceği de netleşti.

Himiko’nun kabrinden kurtulan Lu Ren’in de ikinci filmde yer alacağı konuşuluyor. Bu bağlamda büyük olasılıkla Daniel Wu, Lu Ren rolünde ikinci filmde yer alacak.

Tomb Raider 2’nin olası mevzusu:

tomb raider 2

Lara Croft, ilk filmde ölümcül virüsün Himiko’nun kabrinden kaçmasını yasaklayarak Londra’ya döndükten sonra babasının işletmesini devralmasını izlemiştik. Firmayı devraldıktan sonra Trinity teşkilatının başında kimin olduğunu bilen Lara, bu mevzu hakkında bir şeyler yapmaya karar vermişti ve film burada sonlanmıştı.

Lara’yı ilk filmin bitiş jeneriğinde bir rehin iş yerinden oyunlardan bilindik olduğumuz bir çift silah satın alırken görmüştük. Bu bağlamda Tomb Raider 2’de Lara’yı Trinity teşkilatını durdurmaya çalışırken izleyeceğimiz düşünülüyor.

Fakat hikâye hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmadığı için Tomb Raider 2’nin mevzusu apayrı bir biçimde de karşımıza çıkabilir. Bazı eleştirmenler Trinity mevzusundan muhakkak meçhul bahsedilip Lara’nın yeni bir kabir peşine düşebileceğini de düşünüyor.

Tomb Raider 2 ne zaman vizyona girecek?

tomb raider 2

Tomb Raider 2 için Ben Wheatley ilk olarak rejisör seçildiğinde filmin çıkış tarihi 19 Mart 2021 olarak kararlaştırılmış. Fakat bu yıl tüm dünyada tesirini gösteren ve film sektörünü çok ağır etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle henüz Tomb Raider 2’nin çekimlerine başlanamadığı belirtiliyor.

Filmin çekimlerine bu Eylül’de başlansa dahi her şeyin banal ve tasarlandığı gibi gitmesi hâlinde yeniden de filmin 2021 mart ayına yetişmeyeceği düşünülüyor. Şayet stüdyo filmi ilk filmin yayınlandığı tarihte yayınlama görüşüden bırakmazsa, Tomb Raider hayranlarının yeni film için 2022 mart ayını beklemeleri gerekeceği konuşuluyor.

Tomb Raider 2 hakkında öğrenilen tüm ayrıntıları sizlere aktardığımız içeriğimizin sonuna geldik. Tomb Raider 2 için şu an her ne kadar bir IMDB sayfası oluşturulsa da 2021 senesine bir fragman görebilmemiz beklenmiyor. Sizler Tomb Raider filmleri ve özellikle 2018 senesinde çıkan Tomb Raider hakkında neler düşünüyorsunuz? İkinci film sizce daha iyi olacak mı? Görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır