Türkiye’de sanatçılar, Spotify Sanatçı Fon Toplama özelliği üzerinden iyzico ile doğrudan bağış toplayabilecek

Türkiye’de sanatçılar, Spotify Sanatçı Fon Toplama özelliği üzerinden iyzico ile doğrudan bağış toplayabilecek

Spotify, Covid-19’un yarattığı neticeleri göz önünde bulundurarak sanatçılara doğrudan bağış yapılması için nisan ayında başlattığı Sanatçı Fon Toplama özelliğini, iş ortaklığı yaptığı yeni ödeme sistemleri ile genişletmeye devam ediyor. Türkiye’de bugünden itibaren kendi profiline Fon Toplama özelliği ilave eden sanatçılara iyzico üzerinden doğrudan bağış yapılabiliyor.

Salgının başlamasıyla beraber Spotify, virüsün neden olduğu neticelerden ciddi anlamda etkilenen sanatçıları nasıl destekleyebileceğini tanımlamak için sektördeki iş ortaklarıyla bağlantıya geçti. Streaming, sanatçılar ve müzikseverler arasındaki bağı gözetmede ehemmiyetli bir rol oynamaya devam ederken, öteki kazanç kaynaklarının pek çoğu, kriz sebebiyle kesintiye uğradı ya da tamamen durdu.

89 binden fazla bağış, 7 milyon tıklanma

Sanatçı hayranlarının hoşlandıkları sanatçılara destek etme ve doğrudan bağışta bulunma isteklerinden esin alan Spotify, bu güçlü yarıyılda bağış toplayan sanatçılara evrensel bir taban sağlamak emeliyle nisan ayında Sanatçı Fon Toplama özelliğini yaşama geçirdi. Nisan ayından bu yana sanatçılar, 89 binden fazla bağış kampanyası ve 7 milyon tıklanma aldı.

iyzico ile doğrudan bağış toplayabilecekler

Bu özellik ile nasıl ki sanatçılar rastgele bir müziği seçerek kendi profillerinde Sanatçının Seçtikleri olarak öne çıkarabiliyorsa, artık kendi profillerine bir bağış butonu da ilave edebiliyor. Bu özelliğin ilk ve en ehemmiyetli emeli, kendilerini, gruplarını, takımlarını desteklemek için bağış toplamak isteyen sanatçıları, kendi Spotify sanatçı profillerinde hayranları ile buluşturmak. Dünyanın değişik yerlerindeki sanatçılar, ülkelerinde var olan uyuşmalı ödeme vasıtalarıyla bağış toplayabiliyor. Türkiye’de ise sanatçılar bugünden itibaren, iyzico ile Fon Toplama özelliği üzerinden doğrudan bağış toplayabilecek.

Fon Toplama özelliği nasıl çalışıyor?

Sanatçılar için Spotify admin kullanıcıları, Spotify profillerindeki panonun üstündeki manşet alanında yer alan “Başlat” sekmesi üzerinden sanatçı için fon Toplama özelliğini kullanabiliyor. Daha ayrıntılı bilgi Spotify’ın “en iyi pratikler kılavuzunda” yer alıyor. Sanatçıların Fon Toplama özelliği üzerinden toplayacakları bağışın nereye gideceği ise tamamen onların elinde. Spotify’ın güvenlik siyasetlerine uygun olduğu sürece bağışların yönlenmesi için doğrudan kendilerini, takımlarını ya da bir destek kuruluşunu seçebiliyorlar.

Son olarak, Spotify’ın dünyanın her yerinden sanatçı dayanak müesseseleriyle beraber Spotify Covid-19 Müzik Destekleşme projesi üzerinden 10 milyon dolar kıymetinde bir fon eşleştirme platformu kurduğunu da anımsatalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır