Kapat
Teknoloji 190 0

Uzay Seyahati Roketi Görüntülendi!


Uzaya seyahat edecek olanlar için özel olarak hazırlanan roketten ilk görüntüler servis edildi. Gelecekte uzaya gitme fikriniz olursa eğer, çok iyi ağırlanacağınızdan emin olabilirsiniz. Zira uzaya gönderilecek seyahat roketi oldukça modern ve yüksek güvenlik içeriyor. Görüntüsü ile de bunu bariz şekilde belli eden kapsüller hala geliştirilmeye devam ediyor.


Bilmeyenlere hatırlatmak gerekirse Blue Origin, uzay araçları üretimi konusunda dünyanın önemli kuruluşlarından biri. Blue Origin, uzaya seyahat konusunda ilk atılımı yapan kuruluş aynı zamanda. Bu projesini hayata geçirebilmek için ise bir süredir seyahat için uygun olabilecek kapsüller geliştirmeye başladı. Bu çalışmaların ilk meyvesi olan Shepard, uzaya adana escorttaşıyacak olan ilk uzay seyahat aracı. Bu araçtan ilk kez fotoğraflar paylaşan yetkililer, ilgi uyandırdı. Görenler ise uzaya gitmeyi düşünebilir.

İlk Seyahat 2018’de!
Blue Origin’in hedefi 2018 yılında ilk seyahati gerçekleştirmek. Uçağa benzer yapısı olan Shepard’ın tasarımı oldukça tatmin edici. Seyahat edenler seyahat yolculuğu sırasında tüm ayrıntıları rahatlıkla izleyebilecek. Çünkü yolculara ayrılmış olan geniş seyahat koltukları kadar seyahat için geniş pencereler de yanlarına eklenmiş. Böylece seyahat edenler hiç bir manzarayı kaçırmayacak.

Merve Ayaz {Merve Ayaz}