Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Davetiye niteliği taşıyan Vietnam c1 belgesi evrakların arasında mutlaka olmalıdır. Türkiye’den vize almak ne yazık ki oldukça zor bir durumdur. Vietnam C1 belgesi aynı zaman da vize onay mektubu olarak da bilindiği için herhangi bir prosedürle uğraşmadan havaalanın da kolay vize almanızı sağlar. Vietnam C1 belgesi sizin bir evrakla uğraşmadan Vietnam da bulunan yerel bir turizm acentesinden göçmenlik bürosundan alınması gereken evraktır. Turistik amaçlı geldiğinizi gösterir.

Vietnam C1 Belgesini Kolay Bir Şekilde Alma

Vietnam C1 belgesi yerel bir acentenin size sponsor olması halinde alınır. Seyahat acentesi sizden uçak bileti, otel rezervasyonu ve pasaport bilgilerinizi ister. Vize mektubunuz herhangi bir o-sorun çıkmaması halinde 10 iş günü içerisinde çıkmış olur. Seyahat acentesi size bu evrak çıktıktan sonra mail atacaktır. Maili çıktı alarak evrağı kullanmanız mümkün. Türkiye de bulunan seyahat acenteleri üzerinden bu evrağı çıkartmanız mümkün. Onun dışından Vietnam da herhangi bir acente bulmanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle güvenilir seyahat acentelerini burada bularak daha kolay evraklarınızı çıkartabilirsiniz. Vietnam vizesi için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekecektir. Ancak C1 belgesinin de bir ödemesi bulunur. Ödemeleri yaptıktan sonra evraklarınız da hazırlanmaya başlayacaktır.

Havalimanından Nasıl Alınır?

Vietnam C1 belgesini aldıktan sonra vizeyi pasaportunuza işletmeniz gerekir. İlk olarak konsolosluk aracılığı ile yapabilir veya havalimanına gittiğiniz zaman halledebilirsiniz. Her iki durumda da var olan vizenizi işletmiş oluyorsunuz.

  • Belgenizin çıktısı
  • 2 adet biometrik resim
  • 25 USD belge ücreti yanınız da olması havalimanında evrağı işletmeniz için yeterli olacaktır.

Havalimanına geldiğiniz zaman pasaport kontrolü için vize ofisine gitmeniz gerekiyor. Orada doldurmanız için size vize başvuru formu verilir. Belirtilen evrakları vererek 15-20 dakika bekledikten sonra pasaportunuza vizeniz de işlenmiş oluyor. Vietnam için çoklu giriş vize de almanız mümkün. Ancak bunun için uzun süreli kalış izni almanız mümkün değil. Maksimum olarak 25 gün kalma hakkı verilir. Eğer Vietnam’a gittikten sonra oradan başka bir ülkeye giriş yapacaksanız tekrar Vietnam’a gelmek için bu imkanı değerlendirmeniz daha mantıklı olacaktır. Tekrardan vietnam vizesi alarak bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize alacağınız zaman konsolosluktan red almamanız için evraklarınızı özenle hazırlamanız gerekir. Her bir evrak size ait olan bilgilerle dolu olması gerekir. Herhangi bir eksik veya yanlış bilgi sonucunda bu durum sizin red almanıza neden olabilir. Red aldıktan sonra tekrar başvuru da bulunabilirsiniz. Ancak vize ücretiniz yanar ve tekrar ödeme yapmak durumunda kalırsınız. Red aldıktan sonra konsolosluk neden red aldığınıza bakar ve bu durum siz de tekrar sorun oluşturabilir. Bu nedenle ilk başvuru da bulunurken red almamak için her evrağı düzgün bir şekilde hazırlamalısınız.  Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı yöntemle temin edilebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır