WhatsApp Web’e koyu mod getiriyoruz

WhatsApp Web’e koyu mod getiriyoruz

2015’e kadar yalnızca mobil makineler üzerinden hizmet veren WhatsApp, kendi web sitesini kurarak web tarayıcısı üzerinden de ileti yazmanıza izin vermeye başlamıştı. Zaman içerisinde geliştirilen web arayüzü, şu an telefondakine benziyor. Ancak bir beceriksizi var: Koyu mod.

Karanlık modu beğeniyorsanız, WhatsApp Web’e fotoğrafı dayanak gelene kadar beklemeniz gerekecek. Ancak geçici bir çözüm olarak şu adımları izleyebilir, WhatsApp Web’de koyu modu faal hale getirebilirsiniz:

1. web.whatsapp.com adresine gidin ve sohbet dışında boş bir yere sağ tıklayın. Açılan menüden “Araştır” alternatifine tıklayın.

2. Ctrl + F‘ye basın ve body class=”web” dizisini arayın.

3.web” üzerine çift tıklayın ve yanına “dark” kelimesini ilave edin. Başka Bir Deyişle tertip ettiğiniz dizinin son hali, body class=”web dark” olacak.

4. Enter’a bastığınızda WhatsApp Web’in koyu hale geldiğini göreceksiniz.

Geliştirici konsolunu sayfanın pencerenin değil, sayfanın sağ üstündeki “X” sembolüne tıklayarak veya Ctrl + Shift + I tuş sentezini kullanarak kapatabilirsiniz.

Bunun geçici bir çözüm olduğunu anımsatalım; tarayıcınızı kapatıp açtığınızda veya sayfayı yenilerseniz her şey daha önceki haline geri dönecek.

HTML ve CSS ile aranız iyi değilse ve yukarıyadaki adımların bütün olarak ne yaptığını merak ediyorsanız, şöyle özetleyebiliriz: WhatsApp’ın kısmen bitirdiği ancak henüz faalleştirmediği koyu modu, bir CSS sınıfı ilave ederek aktifleştiriyorsunuz.

Koyu modun WhatsApp Web’e bütün olarak ne zaman geleceği öğrenilmiyor. Şimdilik WhatsApp Web’i her açtığınızda bu adımları uygulayabilir veya koyu mod işlevini bu yıl sunmaya başlayan masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır