Workup Teşebbüsçülük Programı’nın 7. yarıyıl teşebbüsleri muhakkak oldu

Workup Teşebbüsçülük Programı’nın 7. yarıyıl teşebbüsleri muhakkak oldu

Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu, Ortaklaşa House tarafından yürütülen Workup Teşebbüsçülük Programı‘nın 7. yarıyılı kendi alanlarında galibiyetli 18 yeni teşebbüs ile başlıyor. Pandemi yarıyılında kesintiye uğramadan online olarak devam eden Workup Programı, 6. yarıyıl teşebbüslerini Haziran ayında mezun etmişti.

Workup’ta 7. Yarıyıl, her biri değişik dikeylerde 18 yeni teşebbüs ile online olarak başlıyor. Programın online etrafa taşınmasıyla beraber değişik şehirlerden teşebbüslerin de programa dahil olması sağlandı. Programın bu yarıyılında İstanbul’un yanı gizeme Ankara, İzmir ve Bursa’dan da teşebbüsler yer alacak. Workup Teşebbüsçülük Programı’nda yer almak için yapılan müracaatlar arasından seçilen 37 teşebbüs, Temmuz ayında tertip edilen 8 ayrı sunum faalliğinde, Workup mentorları ve mezunlarından oluşan katılımcılara sunumlarını yaptı. Katılımcıların reyleriyle tanımlanan 18 teşebbüs, Workup’ın 5 Ağustos’ta başlayacak olan 7. yarıyılına kabul edildi.

Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modeli bulunan, teknoloji odaklı, erken safha teşebbüsleri destekleyen Workup Teşebbüsçülük Programı, İş Bankası’nın ana yardımı ile Ortaklaşa House bünyesinde 2017 senesinden beri aralıksız olarak devam ediyor. Temmuz ayında asıllaşan Demo Day ile 6. yarıyılı bitirilen ve bugüne kadar 80 teşebbüsün kabul edildiği programdan 60 teşebbüs mezun oldu.

2020 seneyi zamanınca online civarda yürütülecek programda, isteyen teşebbüslere Ortaklaşa House Levent’te takviyeyi de sağlanacak. Programda ayrıca, kendi alanlarında uzman şahıslardan mentorluk, teşebbüslerin gereksinim dinleyeceği alanlarda eğitim, fiyatsız bulut ve sunucu kullanım hakkı gibi takviye kutuları, İş Bankası Grubu başta olmak üzere işbirliği ve yatırım olanaklarına ulaşım fırsatları, yurt içi ve yurt dışı fiziki ve online aktifliklere katılım hakkı ile basılı ve dijital mecralarda kendilerini tanıtma imkânı sunuluyor.

Workup 7. yarıyıl teşebbüsleri

Arvia: Web sitelerine ve mobil uygulamalara basitçe sesli/görüntülü görüşme özelliği ilave etmeyi sağlayan yazılım.

Bakiyem.com: Alıcılarından süratli ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen firmalara online ödeme çözümleri sunan teşebbüs.

Bobu: Çocuklar için kitap ve mecmuaları, kodlama gerektirmeden süratli bir biçimde mobil uygulamaya çeviren yazılım.

Chatterbox: Markaların, satış evveli ve sonrası alıcıya erişme tecrübelerini iyileştiren şahsileştirilmiş chatbot yazılımı.

Emoty.AI: Suni zekâ dayanaklı, duygu gidişat incelemeyi yaparak iç görü üreten teşebbüs.

E-playout: Kendini geliştirmek isteyen e-spor oyuncularını ve ekiplerini, eğitim alabilecekleri profesyonel/deneyimli e-spor oyuncuları ve koçları ile bir araya getiren platform.

Evimdekipsikolog: Psikolojik danışmanlık almak isteyenlere, her yerde ulaşılabilir, basit ve uygun maliyetli uzman yardımı sağlayan dijital platform.

Huma Breath: Bedeni ve zekâyı hakimiyet etmeye destekçi olan soluk egzersizi uygulaması.

Innerjoy: Günlük yaşamda yaşanılan duygu ve vaziyetlere özel mevzu başlıkları ile hazırlanmış, suni zekâ dayanaklı şahsi meditasyon uygulaması.

Inspakt: Form, kontrat gibi basılı evrakların dijitalleştirilerek tehlikesiz bir biçimde saklanmasını sağlayan platform.

Nutzen Tech: Mobil olarak hava pisleyici parametreleri anlık ölçme, kaydolma, gösterme, işleyip haritalandırma ve sınıflandırma yeteneklerine sahip etrafçı insansız hava vasıtayı üreten teşebbüs.

Oreka: Lokantaların, pastanelerin, kafelerin ve marketlerin, zayi yiyeceklerini liste maliyetlerine göre yüzde 50 veya daha fazla indirim oranı ile harcayıcıya eriştirmesini sağlayan pazaryeri.

Pirahas: Amazon üzerinden satış yapan şirketlere müteveccih tümleşik bir idare vasıtayı.

Plastic Move: Bayat ekmekten biyoplastik hammaddesi üreten teşebbüs.

Popupsmart:   Web siteleri için basitlikle pop-up kampanyaları oluşturulmasını sağlayan yazılım.

Tinc.io: Her bilgisayarı eforlu bir reyin bilgisayarına ya da iş istasyonuna çevirebilen bulut bilişim çözümü.

TRIWI: Bayanların meme sıhhatlerini hakimiyet edip metamorfozları takip edebilmelerini sağlayan, mobil uygulama ile entegre giyilebilir teknoloji teşebbüsü.

Tuvis AI: Tekstil sektörü odaklı kumaş kusuru tarife ve süreç optimizasyonu yapan görüntü operasyona teşebbüsü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır