YouTube neden çöktü?

YouTube neden çöktü?

Geçtiğimiz Perşembe günü, Dünya genelinde pek çok YouTube kullanıcısı, popüler video paylaşım sitesindeki içeriklere bir zaman erişemediklerini rapor etti. Kullanıcılar, her zaman olduğu gibi, yanıt arayışları için Twitter’a yöneldi.

Twitter’da yazılan pek çok tweet’e göre kesinti 16:00PT etrafında başladı ve Amerika Birleşik Devletlerinin her iki yakasını, Batı Avrupa’yı ve Avusturalya’nın bazı kısımlarını etkiledi. Doğu Avrupa’da ve ülkemizde ise, kesinti yaşanmadı.

YouTube, bir zaman sonra Twitter’dan bir ileti yayınladı ve sualin varlığını kabul etti, ancak çözüldüğünü duyurdu. YouTube’un iletisine göre bu kesinti, takribî 20 dakika kadar sürdü. Ancak sualin neden kaynaklandığı hakkında bilgi verilmedi.

Dünya’nın en popüler video platformu olan YouTube, Koronavirüs salgını sırasında daha da popüler hale geldi. Dünya genelinde pek çok bireyin konuta kapanması ile birlikte Google’ın sahibi olduğu site hem ebeveynlerin, hem de çocuk ve gençlerin alakasını daha fazla sürüklemeye başladı. Zaman zaman yaşanan eş kesintilerin, yoğunluğun çoğalması sebebiyle ortaya çıktığı düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır